РЕЗЕРВАЦИЈА   СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ   ЦЕНИ   КОНТАКТ  
 
 
ЗА ХОТЕЛОТ
СМЕСТУВАЊЕ
РЕСТОРАН
КОНФЕРЕНЦИИ
СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА
НАГРАДИ
ЛОКАЦИЈА
ЗА СТРУГА
 
 
 
ПРАШАЛНИК
 
ЦЕНОВНИК
Тип на соба Цена по лице на ноќ
Ноќевање со појадок Полупансион All-inclusive (12.05.-21.09.2024)

Стандардна двокреветна соба

38 EUR 47 EUR 65 EUR
Стандардна еднокреветна соба 48 EUR 57 EUR 75 EUR
Апартман 1/2 48 EUR 57 EUR 75 EUR
Џуниор суит 43 EUR 52 EUR 70 EUR
Џуниор суит 1/1 53 EUR 62 EUR 80 EUR
 
 
 
  • Цените се по лице на ноќ со вклучен ДДВ и Такса за привремен престој.
  • Попуст за користење на трето легло во соба (деца и возрасни, 7 и повеќе години) -30% на горенаведените цени
  • Доплата за Полн пансион +15 евра по лице за оброк
  • Едно дете до 6,99 години гратис (не користи посебно легло и оброк)
  • За престој од 6 и повеќе ноќи се пресметува -10% попуст
  • Цените не важат за организирани групи, семинари, посебни манифестации, празници. Во овие случаи ќе се изготви понуда врз основа на конкретно барање зависно од големина на група, период на престој, должина на престој и сл.
  • Агенциска провизија 10%.
 
  

Плаќањето се врши во денарска противвредност по среден курс на НБРМ, на денот на наплата на сметката.

Хотел Макпетрол Струга го задржува правото за промена на цените без претходна најава, освен во случај на договорени и потврдени резервации.

 
   
  © Copyright 2008 Makpetrol A.D. All rights reserved.